Free cookie consent management tool by TermsFeed

Dovolená na Vranovské přehradě

V posledních letech jsou v České republice velmi teplá léta. Teploty někdy sahají až ke 40 stupňům, což je fajn na dovolenou u vody, v práci už je to trochu horší. Řada z nás pak alespoň vyráží na prodloužené víkendy. Stejně tak, jako my.

Vyrážíme na Vranovskou přehradu

Využili jsme svátků Cyrila a Metoděje, kdy pátek přibyl mezi volné dny a vyrazili již ve čtvrtek na Vranovskou přehradu ke Znojmu.

Velmi často jezdíme vlakem, pokud tomu spoje dovolí. Cesta trvala sice 6 hodin, ale když jedete s fajn lidmi a celou cestu vás bolí ze smíchu břicho, uteče to jako voda. Cílová lokalita byla Šumná.

Cesta vlakem na Vranovskou přehradu

Hned po příjezdu na Vranovskou přehradu nás zachvátilo nadšení. Dost možná byl tento pocit umocněn tím, že každý po cestě zbouchal asi 5 piv a 4 cuba libre. Bez ohledu na pitný režim ale tato přehrada (konkrétně camping Vranovská pláž) se hned zařadila mezi ty TOP, kde jsem v Čechách byl (Orlík, Hracholusky, Slapy, Mácháč).

Ubytování na Vranovské přehradě – Camping Vranovská pláž

V kempu jsou krásné nové bungalovy s klimatizací, vybavenou kuchyňkou a velkou vstupní terasou, kam se v klidu vejde 20 lidí. Celý areál pak nabízí 5 restaurací s různým zaměřením kuchyně, 2 fastfoody, koktejlový bar a bárek na pivo a zmrzlinu. Celé to bylo korunované tzv. Pařníkem, což je bar ze staré lodi, přímo na vodě. I dlouho do večera hrála hudba a celkově to tam dost žilo. Pro mladé (nás) lidi to bylo super.

Pařník a diskotéka

No a co nás jako partu kluků zaujalo nejvíce, byla diskotéka, otevřená od úterý do soboty, mimo veškeré ubytování za velkým mostem. Nikoho ve spaní nerušila a my si to mohli užít o to víc.

První večer jsme samozřejmě natěšení vlítli na Pařník na drinky a naskákali do vody. Tam to bylo trochu slabší, jelikož voda nepatřila mezi ty nejčistší. To nám v nadšení a zábavě ale moc nepřekáželo.

Přiblížil se večer a my vyrazili na disco. I přesto, že tam nebylo moc lidí, povedlo se to jako málokdy. Zábavu jsme si udělali vlastní v podobě tanců a různých, pro naši partičku již tradičních, úkolů.

K alkoholu trocha sportu

Pátek a sobota byly dny plné zábavy. Zahráli jsme si vodní fotbal, zorbing, nohejbal a volejbal, prolezli nafukovací atrakce na vodě… Sportovních aktivit je v kempu nespočet a nikdo se tak nudit nebude.

Celý den jsme i dodržovali pitný režim. Pivem. 😀

Na konec

Pátční večer byl zkrátka peckovní – od Pařníku po diskotéku. Výborné drinky, pivo – to vše za „normální ceny“. Ne, jako když přijedete do Prahy. V kempu je pak super to, že si můžete zajít do místní večerky a nakoupit si čerstvé pečivo nebo snad v každé z restaurací seženete vajíčka na všechny způsoby, palačinky nebo ovoce. Na své si proto přijdou lenoši (jako jsme my), ale také „spořivější“ lidé, kteří si nakoupí a uvaří sami.

Celkové to bylo strašně fajn a velice rád se sem zase brzy vrátím.

Další články z partyakcí

Ondřej Pondělík

Autor: Ondřej Pondělík


Svou lásku věnuji ⚽ fotbalu, futsalu, rodině a vínu. Ve volném čase řídím Službyzavás.cz a Easy Homes.cz, miluji cestování a nemůžu se dočkat na další z výletů s naší 🎉 Ligou Mistrů. Kam se vydáme příště?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *