Free cookie consent management tool by TermsFeed

Pánská vyjížďka „Ze sklepa do sklepa“ – Velké Bílovice

Naše partička si říká LIGA MISTRŮ a už nějaký ten pátek jezdíme na společné pánské akce. Samozřejmě máme velmi tolerantní ženy, jinak by to nešlo.

Tentokrát jsme vyrazili na víkend do Velkých Bílovic, kde proběhla velmi oblíbená akce Ze sklepa do sklepa. O čem to asi tak může být, než o tom, že celý den chodíte po sklepech a degustujete víno? 🙂 Samozřejmě, degustování se tomu dá říci do určité chvíle, pak se to klasicky zvrhne do obyčejného chlastání.

Start na obecním úřadě

Do místního obecního úřadu, kde bylo potřeba nejprve zakoupit vstup, jsme dorazili kolem poledne. Sluníčko svítilo, bylo nádherné dubnové počasí a tak to vypadalo na fajn den.

Ihned po zakoupení lístků jsme vyběhli z úřadu celí natěšení. A co se nestalo – před námi stál povoz s koněm s možností odvozu do horní části vesnice, kde se vše odehrávalo. Neváhali jsme ani vteřinu a naskočili, přeci jen budeme celý den na nohou.

Již od vysednutí z povozu nás zachvátilo nadšení, stánky s jídlem, kde byly všemožné laskominy a asi největší překvapení – skoro všechny stánky braly karty, což ocenili ti, kteří podcenili návštěvu bankomatu.

Posilnili jsme se kachními játry (ta naše nadšení bohužel trochu zchladila, nebyla vůbec dobrá a ještě úplně studená).

A vyrazilo se na túru

Sklípek za sklípkem, různé úkoly mezi sebou a zvyšující se hlučnost naší partičky (převážně tedy smích) znamenalo jediné – vína jsou opravdu dobrá a chutnají nám :-D.

Trochu jsem se obával davů a čekání u sklepů, protože bylo hlášeno cca 6 tisíc návštěvníků. Tím, že byly sklepy rozloženy v celé horní části Bílovic a povětšinou se z jednoho sklepa šlo hned do dalšího vedle něj, nečekalo se prakticky vůbec. Moc mě bavila celková atmosféra akce, protože jsme po cestě potkali plno fajn lidí, dali se do řeči s místními a celý den nám tak krásně utíkal, až byla večera skoro škoda.

Konec u pana Skoupila

Konec naší tour jsme naplánovali k vinařství pana Skoupila, kde byla domluvena soukromá prohlídka výroby vína. Díky venkovní hudbě a naší partičce byla zábava zaručena. Seděli jsme prakticky do noci, v tričkách a pak jen v lehkých mikinách. Navíc během podvečera probíhalo plno zábavných vstupů, jako třeba otevírání šampaňského šavlí či spodní částí skleničky (tím zamachroval jeden člen naší výpravy a sklidil velké ovace publika a uznání místních).

Už se nemohu dočkat, až se vydáme s naší Ligou Mistrů znovu. #takzasepříště

Ondřej Pondělík

Autor: Ondřej Pondělík


Svou lásku věnuji ⚽ fotbalu, futsalu, rodině a vínu. Ve volném čase řídím Službyzavás.cz a Easy Homes.cz, miluji cestování a nemůžu se dočkat na další z výletů s naší 🎉 Ligou Mistrů. Kam se vydáme příště?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *