Free cookie consent management tool by TermsFeed

5 nejlepších míst rakouských Alp

Oblíbili jsme si Vysoké Taury a okolí Zell am See. Kromě lyžování je to tam krásné i v létě a už jsme si našli svá místa, na která se pravidelně vracíme. Pojďme se podívat společně na ty TOP špeky, které musíte vidět taky.

  1. Soutěska Sigmund Thun-Klamm a Klammsee
  2. Krimmelské vodopády
  3. Jezero Hintersee u Mittersillu
  4. Ferleiten Wild und Freizeitpark
  5. Ledovec Weissee

1. Soutěska Sigmund Thun-Klamm

Po cestě z Kaprunu na Kitzsteinhorn narazíte na konci města (asi 2 km od centra Kaprunu) na soutěsku Sigmund Thun Klamm. V délce asi 750 metrů se můžete těšit za necelá 4 Eura na super podívanou souboje skal a bouřlivého potoka. Stezka vede po dřevěných lávkách a schodech a je naprosto bezpečná; na konci se před vámi objeví jezero Klamsee, které můžete obejít.

2. Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopády (Krimmler Wasserfälle) jsou naším bezkonkurenčně nejoblíbenějším místem z celého Rakouska. Když vyrazíte včas (cca 7:30 z parkoviště), nebude vám asi nejtepleji, ale zase budete v průběhu celého výšlapu téměř sami. Při otočce se můžete najít v horském hotelu, dát si adventure menu nebo nějakou proteinovou tyčinku.

3. Jezero Hintersee u Mittersillu

Hintersee je krásné jezero s překrásným okolím. Pokud ale máte rádi krávy, koně nebo kozy, tohle místo si zamilujete.

Parkovat s autem lze téměř u jezera, zdarma.

Jezero Hintersee u Mittsersillu na Mapy.cz;

4. Ferleiten Wild und Freizeitpark

V Česku máme minizoo, v Rakousku je to Ferleiten Wild und Freizeitpark. Najdete ho těsně před mýtnými branami na Großglockner Hochalpenstraße. Park je plný “lokálních” zvířat. Mezi ty nejkrásnější patří jeleni a srnky, mezi kterými můžete volně procházet.

Informace o vstupném a otevírací době najdete na oficiálních stránkách.

5. Ledovec Weissee

Ledovec je místem, kde jsem si za posledních 15 let zalyžoval úplně nejlépe. Dvě sjezdovky tomu moc nenapovídají, ale vzhledem k minimálnímu počtu lyžařů, perfektně upraveným svahům až do odpoledne a poloviční ceně permanentky (oproti Kitzsteinhornu), to stojí za to!

A také to stojí za to v létě. S Mařenkou jsme se na Weissee vydali 13. 6. – byli jsme úplně první, kdo si koupil v letní sezóně permici na lanovku. Zvolili jsme jednosměrnou, protože jsme měli v plánu z ledovce sejít zpět na parkoviště. Polovina června a kraťasové počasí v údolí ještě nenaznačuje, že bude teplo i na ledovci – na to pozor.

Vyjeli jsme lanovkou nahoru k Rudolfshütte. Všude bylo 20 centimetrů sněhu, foukal vítr a my v kraťasech, mikině a jarní bundě započali sestup v 0°C do údolí za teplem.

Ledovec Weissee na Mapy.cz

Sestup přes kameny a štěrkové cestičky trvá něco mezi 2 a 3 hodinami – záleží na tom, zda vám na cestě leží sníh či nikoli.


Další tipy

Omrkněte také:

Co dělat, když v okolí Zell am See prší?

Když se vám nepovede počasí, můžete zůstat na ubytování nebo omrknout tahle místa:

Petr Krauz

Autor: Petr Krauz


Jsem 🔎SEO konzultant, také se věnuji PPC a focení. 📷 Největší závislostí je cestování- poznávání krás České republiky i těch nejodlehlejších koutů světa. Mezi nejoblíbenější destinace patří rakouské Alpy, česká Pálava nebo třeba Dubai v SAE. Kam to bude příště?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *