Free cookie consent management tool by TermsFeed

Silvestr na Lipně

Někteří tráví Silvestr v klidu domácího krbu, jiní zase na svém oblíbeném baru nebo u přátel. Naše banda patří mezi ty, co se stále snaží jezdit na nová místa – hlavně na hory. Tentokrát jsme zvolili Lipno.

Rezervace ubytování s předstihem

Hned ze začátku doporučím, abyste místo na Silvestr řešili s předstihem – minimálně půl roku, možná raději rok dopředu. Máte pak mnohem větší výběr a jistotu, že si najdete místo, kde ten vstup do Nového roku bude stát za to.

My si pronajímáme vždy celé chalupy, chceme mít soukromí a ten cca týden strávit jen s přáteli a rodinou. Na Lipně se nám povedla rezervace krásné chalupy s velkou společenskou místností a krbem, takže jsme večery trávili vždy pěkně pohromadě. Děti si spolu hrály a my dospělí jsme střídali různé společenské hry, karty a nebo si jen tak povídali při skleničce dobrého alkoholického pití. 🙂

Co na Lipně dělat?

Lipno skýtá mnoho různých aktivit, jak se zabavit. V nedalekém sportovním centru AMENITY SPORT ARÉNA jsme si na půl dne zamluvili squashové kurty, badminton a děti si hrály v krásném dětském koutku, který byl velký a opravdu skvěle vybavený. Utkali jsme se v různých sestavách a fakt si to užili. Utahaní jsme se vysprchovali a přesunuli do restaurace, která se nachází ve stejné budově. Vaří opravdu skvěle a za zmínku stojí kulajda, lepší jsem snad nikdy nejedl.

Další dny jsme se různě dělily do menších skupinek – někdo šel lyžovat na místní kopec, někdo zase s dětmi na kopeček vedle, kde je dráha na snowtubing (nafouknuté kruhy). A je to zábava i pro dospělé 🙂

Každé ráno se pár z nás snažilo běhat. Trasa kolem jezera je úžasná jak pro pěší, tak i pro kola. Na Silvestr je to ale přeci jen složitější operace.

Mezi další aktivity patří třeba bobová dráha. Když není špatné počasí, jsou v provozu hned dvě – ta menší jede neskutečné bomby. Je tam tedy spíše pro lidi, kteří milují adrenalin.

Nevynechali jsme ani procházku v korunách stromů. Je to super, ale přeci jen to stačí jednou a při další návštěvě to již vynecháme, není to úplně nejlevnější. Dále musí být super sjezd na kolech a koloběžkách z horní části lanovky. Nahoře si koloběžku půjčíte a dole odevzdáte, takže v létě, až sem pojedeme, určitě půjčovnu využijeme.

A konečně samotný Silvestr?

Ten máme tradiční. Po brzkém obědě se vyrazí na tzv. stopovačku, kdy jsme rozděleni do 2 týmů (ideálně páry proti sobě) a cestou se plní úkoly. Ty jsou hodně
netradiční. Tolik se za celý rok nenasmějeme. Mezi úkoly patří například:

  • Jděte a vyfoťte se u někoho doma u vánočního stromečku.
  • Jděte do hotelu (byl u úkolu) a s hosty zazpívejte JEDE JEDE MAŠINKA a v hadu poskakujte v hale.
  • Zahrajte divadlo NARODIL SE KRISTUS PÁN.

Za zmínku stojí, že všechny úkoly obsahují alkoholové odměny či postihy, takže finále jsou většinou velkolepá a kolikrát se nemohou a nedají ani dokumentovat. 😀

Po této parádní jízdě, která trvá několik hodin, se navečeříme, začneme připravovat občerstvení, zpíváme a tančíme a sranda nás provází po celý večer.

Ondřej Pondělík

Autor: Ondřej Pondělík


Svou lásku věnuji ⚽ fotbalu, futsalu, rodině a vínu. Ve volném čase řídím Službyzavás.cz a Easy Homes.cz, miluji cestování a nemůžu se dočkat na další z výletů s naší 🎉 Ligou Mistrů. Kam se vydáme příště?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *