Free cookie consent management tool by TermsFeed

Vodáci a plavba po Vltavě

Naše parta Liga mistrů se během roku vydává na spousty akcí a výletů. Mezi ně patří i každoroční vodácký výlet po Vltavě z Vyššího Brodu do Krumlova.

Legendární cesta

Vyrážíme vždy v pátek dopoledne vlakem z hlavního plzeňského nádraží. Cesta je naprosto parádní, chybí nám snad jen jídelní vůz, kde se můžete naobědvat a hlavně si dát vychlazenou plzeňskou dvanáctku.

Do bedny jsme s sebou nabrali led a zamrazili kanystry s colou a rumem. První přestup nás čekal v Českých Budějovicích, kde se hodinu čekalo na další spoj, takže jsme „zalezli“ do příjemné čtyřky a dali si čepovaného Dudáka. Do Vyššího brodu jsme dorazili kolem 16 hodiny a ihned se zamířili ubytovat do campu.

Než naskočíme na rafty

Na vodu se vyráželo až v sobotu ráno, takže páteční odpoledne a večer jsme si udělali příjemně v místní hospodě, kde se po celou dobu zpívalo a hrálo na kytaru. Člověk se rozhodně nenudil.

Výjezd byl plánovaný na 9 hodinu ranní, nicméně ten páteční večer nás bavil tak moc, že se šlo spát hooodně pozdě a z postelí se vylezlo až kolem 9:15, takže na snídani a ještě tak trochu společensky unaveni jsme naskákali do raftů.

Pohodičková organizace

Za zmínku stojí hlavně fakt, že s sebou nic nemusíte vozit, Vltava je špičkově organizačně zmáknutá, takže rafty jsme si půjčili ve Vyšáku, zavazadla naházeli do přepravního pytle, kde jen nahlásíte kam to mají odvézt (kde se bude tábořit ze soboty na neděli) a naprosto bez starostí vyrážíte.

Po cestě je hospůdka, stánek či bar snad v každé zatáčce, takže i když bylo poměrně hodně vodáků, rozmělnilo se to tak, že se na pití ani jídlo moc dlouho nečekalo. Pravidelně jsme dodržovali pitný režim (počítá se, i když vypijete 4 litry piva a 3 litry rumu na hlavu?). Jídlo bylo také parádní. My stavěli třeba u Tří veverek, kde jsme byli velmi spokojeni.

Vltava má jednu výhodu, že opravdu teče a tak nejste nuceni celou cestu pádlovat jak šílenci a do Branné, kde bylo naše sobotní stanoviště se dostanete v naprostém klídečku a ještě jste opáleni z ležení na raftu. 🙂

Branná

Branná je camp na pravé straně Vltavy, naproti se nachází camp U Fíka, takže je naprosto v pohodě se ubytovat. Možností je hodně – stan, týpí či chatky. Restaurací je zde asi 8, tudíž si večer rozmyslíte, kam zajít a většinou je nějaké to místo volné. Jelikož jsme po celodenní degustaci rumů a piv dorazili ve více než super náladě, večer se dá zařadit mezi ty rychlé, zábavné. Ani jsme se nenadáli a už bylo zase ráno. Pro některé jedince bylo ráno s únavou či bolestí hlavy trochu náročnější, ale pivo k snídani všechny probralo a tradá opět na řeku.

Neděle

Neděle je den, kdy se už tak nějak „dojíždí“ do Krumlova a snažíte se vystřízlivět, aby příjezd domů neznamenal finále v MMA. Finále je náročné, ale krásné. Samotný průjezd celým Krumlovem je skvělý. Spousta krásných kamenných domů a historických restaurací. Navíc vás čeká plno jezů, které si z gustem
sjedete.

Pár kilometrů pod Krumlovem se odevzdají rafty, vyzvedneme si bágly a věci a vyrážíme cca 3 km pěšky na vlak, který nás veze domů za našimi skvělými manželkami a dětmi. 🙂

Ondřej Pondělík

Autor: Ondřej Pondělík


Svou lásku věnuji ⚽ fotbalu, futsalu, rodině a vínu. Ve volném čase řídím Službyzavás.cz a Easy Homes.cz, miluji cestování a nemůžu se dočkat na další z výletů s naší 🎉 Ligou Mistrů. Kam se vydáme příště?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *