Světové putování za zvířaty (mimo ZOO) – fotogalerie

Kráva na Hintersee

Žádného domácího mazlíčka nemáme a nevypadá to, že bychom měli v nejbližší době mít. I přesto máme strašně moc rádi zvířata – ať už v ZOO i mimo ni. Do článku jsem vybral výlety i místa z dovolených za poslední tři roky, kde jsme stihli nějaké to zvíře vyfotit. A ano, lamy jsou tam taky. 🙂

2016 – Spojené Arabské Emiráty – velbloudi

Už je to nějakou tu chvíli, co jsme byli v SAE. A tam jsme potkali velbloudy. Nejdříve u jeepu na drandění po dunách a pak na projížďce po nich v podvečer před arabskou večeří v poušti.

Velbloudi jsou roztomilí, strašně vysocí a mají “výrazné aroma”. Smrdí.

2016 – Rakousko – jeleni

Ferleiten Wildpark je jedno z TOP míst v rakouských Alpách. Procházeli jsme se mezi nimi v roce 2016 a ještě dvakrát potom. Tehdy to bylo ale nejlepší, protože jsme si mohli jeleny a srnky prohlédnout tváří v tvář.

Jelen ve Ferleiten Parku

2017 – Rakousko – krávy a lamy

Rakousko skrývá spoustu nádherných výhledů, zákoutí, ale také těch nejlepších zvířat ze všech. Naše nejoblíbenější patří Bubinky (krávy) a lamy.

Krávy na Krimmelských vodopádech potkáte běžně – chodí přes cestu, chvíli jdou vedle cesty s vámi. A když vychází počasí, je to #topstrop. U Ferleiten Wildparku – u mýtných bran na Grossglockner Hochalpenstrasse – jsme pak úplnou náhodou potkali lamy. No, nejsou super?

2017 – Thajsko – sloni, opice a podivuhodně barevní ptáci

ZOO jsme prošli hodně, ale ty do článku nepatří. A možná sem nepatří ani thajští sloni, slonice a opice. Především opice měly strašné podmínky – metrový řetěz kolem krku a nic víc. Dávám to sem – pro představu, že taková česká zoologická zahrada nemusí být pro zvíře tím nejhorším místem.

2018 – ČR – zmije u Zbirohu

To si takhle jdete 10 km procházku kolem Zbirohu a najednou potkáte hada. Udělám si fotku a najednou na mě zasyčí. Hmm, to asi není slepýš. A ne, nebyl. #30číselajepomě

Zmije u Zbirohu

2018 – ČR – Daňci v Blatné

Daňky v Blatné zná každý, není třeba představovat. Jsou zblblí turisty, přežraní pečivem a lidi je spíše přitahují, než by se jich báli.

2018 – Rakousko – koně, kozy

Je to tu zase – Rakousko. Koně, krávy a kozy na Hintersee – jednoho z TOP míst Rakouska, které už jsem popisoval.

2018 – ČR – vlci na Šumavě

Vlci na Šumavě jsou jakousi legendou. My jsme měli obrovské štěstí, že byli jen kousek od nás. Někteří z nich hned pod lávkou. Fotogeničtí jsou, ale nesmí o vás vědět. 🙂

2018 – Slovinsko – ovce

S bráchou jsme se vydali do Slovinska. A nebylo by to ono, kdybychom nepotkali něco typického pro vysoké hory. Kozy, kamzíky, divoké koně nebo co já vím. Potkali jsme ovce.

A jaká byla dovolená?

  • celou dobu jsme měli hezky
  • spali jsme pod stanem v jednom z nejlepších kempů, co jsme kdy viděli
  • zvládli jsme převýšení 1 200 metrů na 4 km dlouhé stezce
  • při stání na červené do nás naboural protijedoucí traktor
  • na cestě zpátky jsme pokořili 270 km/h
  • známka na autě drží už 10 měsíců od dovolené

Více v cestopisu od bráchy na tomaskrauz.com.

2018 – ČR – Lamy

Mařenka si vymyslela tajný výlet – zkrátka jsme někam jeli a neřekla mi kam. Nakonec se z toho vyklubal ten největší lamí zážitek – Lamadorado. Hodinová procházka za 400 Kč, super deal.

2018 – ČR – Šumava – Nessie

Tohle je Nessie. Fenka, která si nás vytipovala na Modravě u pivovaru Lyer a šla s námi až na Tříjezerní slať. A pak zase zpátky. Aport, sedni, lehni – všechno na první dobrou. #neúnavně

Pes Nessie na cestě na Tříjezerní slať

2019 – ČR – koně v Pardubicích

Další koně – tentokrát na závodišti v Pardubicích. Nevíme, jestli se to smí, ale pěkně jsme se prošli přes závodní dráhu, prolezli pár překážek a omrkli zdejší horsátka.

Tak jaké zvíře uvidíme příště?

Petr Krauz

Autor: Petr Krauz


Jsem 🔎SEO konzultant, také se věnuji PPC a focení. 📷 Největší závislostí je cestování- poznávání krás České republiky i těch nejodlehlejších koutů světa. Mezi nejoblíbenější destinace patří rakouské Alpy, česká Pálava nebo třeba Dubai v SAE. Kam to bude příště?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *