Free cookie consent management tool by TermsFeed

Cyklovýlet po krásách Třeboňských rybníků

S rodinou nás baví cestovat a jelikož máme 17měsíční holčičku, zaměřujeme se zatím jen na Českou republiku. Přeci jen tu máme spousty nádherných míst a na většině z nich jsme nikdo z nás ani jednou nebyl.

Jak se říká, vrána k vráně sedá. Proto máme jako aktivní rodinka i aktivní přátele. Tentokrát jsme za slunného začátku června vyrazili do jižních Čech a konkrétně na cyklovýlet po Třeboňských rybnících.

A začínáme!

V pátek jsme z Plzně vyrazili kolem oběda, zhruba kolem 16 hodiny byl příjezd a ubytování. Hned jsme vzali kola a vyrazili na kraťounký výjezd po okolí do místního pivovaru Regent, kde 12tka Kvašňák opravdu bodl :-D. Pak jsme naskočili na naše jednostopé kamarády, šup zpátky domů přehodit outfit do „kulturního“. Od 19 hodin jsme měli rezervaci v restauraci Šupina a Šupinka.

Restaurace je moc hezká, přímo vedle náměstí. Gastronomický zážitek byl také prvotřídní, na druhou stranu za to i prvotřídně zaplatíte 🙂 Hlavně „napálená“ cena u vína mě trochu zamrzela. Výběr vín byl super, ale s cenou za lahev nejméně 400 Kč to nebylo ono. Suma sumárum jsme ale odcházeli velmi spokojeni, protože i obsluha byla skvělá, usměvavá a vše odsýpalo.

Den 2 – nasedat!

Druhý den jsme vstávali zavčasu, abychom opravdu z celého dne vytěžili maximum. Kola z místní půjčovny (někteří z nás si kola nepřivezli) byla super a to včetně pana majitele, který se usmíval, nechtěl kauci a poradil nám kam jet. Šláplo se do pedálů směrem na Staňkov, kde je vyhlášené rybí bistro U Sumečka.

Na místo jsme dojeli krásně kolem oběda, takže hned po zaparkování ořů jsme zabrali stůl a každý si vybral z bohaté nabídky ryb. Na plné čáře vyhrála Mahi-Mahi, ale ani sumeček, candát a úhoř, nebyly k zahození. Vše za zapilo několika pivy a s úsměvem jsme pokračovali na Stříbřec.

Prakticky celou dobu jsme projížděli kolem různých rybníků a hlavně pěkných hospůdek, kde jsme pravidelně doplňovali chmelené tekutiny 😀 Musím vyzdvihnout Starou Hlínu, kde mají super jídlo a točenou zmrzku. Zároveň si při našem hodování hráli děti na písku, houpaly na houpačkách a nechyběla ani skluzavka. K dlabanci na 100 % doporučím domácí klobásky z udírny – byly přímo famózní, candátí brambůrky také zaujali a domácí knedlíky s borůvkami byly skvělou tečkou za tímto hodováním.

Rožmberk na závěr

Blížil se závěr naší cesty a s ním i průjezd kolem Rožmberského rybníka. Musím podotknout, že zde platí známe pravidlo – to nejlepší na konec! Nádhera, boží a skvělé… Prostě romantika, příroda a super cyklostezka završená příjemným bufíkem. Za malebným rybníkem jsme v jedné vesničce zastihli pouťové radovánky, takže se nešlo nepřidat.

Pánské osazenstvo se pokusilo vystřelit růžičky našim polovičkám, ale asi jsme měli zapilované mušky (určitě za to nemohlo 5 litrů piva, co jsme každý měli v sobě). Zkrátka to nevyšlo a jen jedna jediná trefa neznamenala zrovna vizitku ostřelovače – snipera. 😀

Další zastávkou byla zase Třeboň. Odevzdali jsme kola a v již zmiňovaném pivovárku Regent byla zrovna Rocková akce, kde jsme chvilku hodili bokem. Nicméně jak my, tak i děti, byly opravdu utahané a tak se kolem 21 hodin vyrazilo k domovu. Dá se říci, že se usnulo asi minutu po sprše 😀

Cesta domů proběhla naprosto bez problémů a asi ta 2,5 hodiny se parkovalo zpět u rodného domova.

Ondřej Pondělík

Autor: Ondřej Pondělík


Svou lásku věnuji ⚽ fotbalu, futsalu, rodině a vínu. Ve volném čase řídím Službyzavás.cz a Easy Homes.cz, miluji cestování a nemůžu se dočkat na další z výletů s naší 🎉 Ligou Mistrů. Kam se vydáme příště?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *