Warner Bros Studio Londýn

Nevíte, co si pod tímto názvem představit? Jedná se o studia, ve kterých vznikla velká část scén Harryho Pottera a co víc? I vy můžete tyto studia navštívit! Jak jsem slíbila v předchozím článku o Londýně, tak jsem i učinila a přicházím s volně navazující částí, a to pouze o Harrym! Článek je určen spíše pro milovníky tohoto mladého kouzelníka, ale i tak doufám a pevně věřím, že zaujme i někoho, kdo tyto filmy neprožívá tak do hloubky jako já. 😀 Cena vstupenek se pohybuje kolem 51,50 GBP a určitě to za celý zážitek stojí.

Již při rozhodnutí, že Londýn do třetice navštívím, jsem věděla, že o Studio nesmím přijít. Problém ovšem nastal ve chvíli, kdy jsme měly s kamarádkou koupené letenky, ale vstupenky byly beznadějně vyprodané na další dva měsíce dopředu. Podotýkám, že zakoupit vstupenky lze pouze online na daný čas. I přes jejich vyprodaní jsem byla pevně rozhodnutá, že se tam prostě dostaneme a udělám pro to maximum. Každou půl hodinu snad tři týdny v kuse (kromě noci) jsem kontrolovala, zda se nějaké místo neuvolnilo. A pak přišel ten den, kdy se najednou pár volných vstupenek vskutku ukázalo. Snažila jsem se udržet klidnou hlavu a hned začala lístky rezervovat. Měla jsem v sobě takovou nálož adrenalinu, že dodnes nechápu, že jsem při rezervaci neudělala nějakou chybu. 🙂 A bylo to! Po přijetí potvrzené rezervace jsem skákala radostí a zároveň byla šťastná, že už nemusím každou chvíli portál kontrolovat. Pokud je tedy Warner Bros Studio i Vaším hlavním cílem, proč míříte do Londýna, doporučuji podívat se na volné vstupenky dříve, než koupíte letenky.

Asi nedokážu zcela popsat, co pro mě samotná návštěva místa znamenala. Na Harrym jsem vyrůstala od mala a když vyšel první díl, nechodila jsem ještě ani do první třídy. S Harrym jsme tím pádem rostli spolu a nikdy nezapomenu na zbožné přání, aby vše, co se odehrává ve filmu, existovalo i ve skutečnosti. 🙂 Prásknu na sebe i to, že jsem doma čekala na svůj dopis s pozvánkou do Bradavic. Marně. Až do téhle chvíle. Ve studiích totiž dopis skutečně dostanete. Není samozřejmě přímo dělaný na míru pro Vás, ale s trochou fantazie si to můžete alespoň myslet. 🙂

Do studií Vlakem a potom Shuttle autobusem

Studio se nachází na severozápadním předměstí Londýna v městečku Leavesden.

My jsme zvolily asi nejekonomičtější dopravu, a to vlakem z Londýnského nádraží Euston. Jízdenky si můžete zakoupit buď online, anebo až na místě v automatech, které na nádraží určitě nepřehlédnete.

Cílová stanice nese název Watford Junction. Na internetu určitě najdete aktuální jízdní řády, a i délku cesty. My jsme jely přibližně 20 minut a za jednosměrnou jízdenku jsme zaplatily přibližně 12 GBP za osobu. Cena se samozřejmě může měnit, takže je dobré si vždy zjistit aktuální informace.

Jakmile dojedete do cílové stanice, už se není kam ztratit. Přímo před nádražím vyhlížejte autobusy s nápisem: „Shuttle Warner Bros Studios“. Autobus je celý polepený, takže ho opravdu nelze přehlédnout. No a pak už se jen prokážete svou vstupenkou a autobus Vás zcela zdarma odveze až před samotná studia. Během cesty hraje v autobuse tematicky znělka Harryho, která všechny ty natěšené pocity návštěvníků jenom umocní. Taky se dozvíte něco málo v krátkém videu, které během cesty pouští v malých televizích v opěrkách sedadel. Cesta trvá přibližně 15 minut a autobusy jezdí každou půl hodinu.

Kouzelný obchůdek

A jsme tady!!! Asi ne každý si dokáže představit pocity, které zrovna prožívám. Pochopí to jen stejný blázen do Harryho, jakým jsem já. Hned u vstupu dovnitř, ještě před samotnou prohlídkou Vás přivítá obrovský obchod snad s úplně vším, co si jen dokážete představit. Tématika celého obchodu je myslím jasná. Nic jiného, než věci spojené s Harrym zde nenajdete. Vyřádí se tu úplně každý. Jako suvenýr si můžete zakoupit kupříkladu známé čokoládové žabky, Bertíkovi fazolky 1000x jinak a spousty dalších sladkostí. Jedna malá rada. Na ty fazolky opravdu pozor, když budete mít štěstí, dáte si fazolku s příchutí vodního melounu, ale když budete mít smůlu, ochutnáte například pukavce, nebo další NE úplně dobré věci. Stejně tak, si můžete vybrat a domů odvézt hůlku vaší oblíbené postavy. Množství a druhů hůlek nabízí obchod opravdu nespočet, stejně, jako tomu je ve filmu. Celkově obchod nabízí tolik věcí a lákadel, že je hrozně těžké odolat a neodvézt si něco na památku i domů.

Co si pořídíte Vy? Já si koupila boží Nebelvírské ponožky, knížku psanou v originále, Bertíkovi fazolky a samozřejmě i výše zmíněné čokoládové žabky. Vybrat jen „něco“ byl pak pro mě skutečný oříšek. Chtěla a potřebovala jsem všechno. 😀

Jedním krokem do kouzelnického světa

Je to tu! Jsme na začátku prohlídky, kde se podíváme na to, jak šel čas s Harrym. Najednou jsem viděla sebe samou, jak s tím malým kloučkem rostu a že už nejsem to malé dítě, které čekalo na dopis s pozvánkou do Bradavické školy čar a kouzel. Následně nás čekalo krátké povídání o Studiích a poté jsme se přesunuly do velkého sálu, ve kterém se pořádaly všechny ty věhlasné hostiny, které jsem jim vždy v televizi tiše záviděla. Nemůžu tomu uvěřit. Opravdu tu stojím. Zde se odehrávaly všechny důležité scény. Nechci Vám prozrazovat úplně všechny detaily, abych Vás nepřipravila o to nejhezčí, kterým chvíle překvapení zcela určitě je. 🙂

V dalších místnostech uvidíte nekonečné množství kulis, kostýmů a rekvizit, které byly při natáčení použity. Podíváte se na místa nebelvírské ložnice, nebelvírskou i zmijozelskou kolej a na spousty dalších míst, kde se oblíbené scény odehrávaly a točily. Budete mít možnost vidět Hagridův domek, učebnu černé magie a další místnosti nejen v Bradavicích, ale i mimo ně. Například se podíváte domů k Weasleyovým, či do Zobí ulice, kde stojí dům spjatý s dětstvím Harryho.

Kdybych měla ze všech těch navštívených místností vypíchnout jednu, která mě fascinovala úplně nejvíc, tak to bude na 1000% Brumbálova pracovna. Vše je propracované do nejmenšího detailu a připadáte si tady opravdu tak, že jdete na kobereček k panu řediteli. Vyzdvihnout musím i Gringottovu banku s obrovskými sloupy a přepážkami „obsluhovanými“ nikým jiným než legendárními skřety. Opravdu neskutečné, jak je vše autentické a propracované.

Jedna z dalších zastávek je Zapovězený les, kde Vás přivítá další řada efektů. Cestou se potkáte s Klofanem a méně oblíbenými obrovskými pavouky, kteří jsou snad úplně všude. Dostanete se až k legendárnímu vlaku, který vozil studenty do Bradavic a dokonce do něj můžete i nastoupit.

Ve studiích se také dozvíte, jak byl například proveden trik s neviditelným pláštěm a spousty dalších zajímavostí.

Celá prohlídka je zakončená asi tím nejdůležitějším, a to nemůže být nic jiného než zmenšený model Bradavic, kde se vlastně úplně vše odehrávalo. Možná teď někoho zklamu, ale Bradavice jako takové nikdy postavené nebyly a vše graficky dotvořil počítač na základě vytvořeného zmenšeného modelu.

Celá prohlídka zabere přibližně 4 hodiny, ale někdo se zde zdrží i déle. Je v celku na Vás, jak moc pospícháte a jak si jednotlivé úseky užijete.

A jestli to splnilo moje očekávání? Nadmíru. Bylo to ještě lepší, než jsem čekala a doufám, že se do kouzelnického světa jednou znovu podívám.

A kam se chystám dál? Dostala jsem tipy na další zábavní parky a atrakce, tak to zkusím.

Markéta Berntová
když si člověk uvědomí, že je život i přes všechny ty složitosti dar, teprve pak začne žít 🤍 A pokud se k tomu uvědomění přidá menší bonus v podobě cestování, moje veliká láska a zároveň závislost, tak už to pro mě znamená jen jedno🤍 ráj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *