Free cookie consent management tool by TermsFeed

Tip na mototrip, aneb náš 3 denní výlet do Rakouska

Ne nadarmo se říká, že Rakousko je země hor, jezer a neuvěřitelných výhledů. Pokud milujete cestování nejen na motorce, tak jste tu správně. Dnes mám pro vás tip na mototrip.

Do samotného Rakouska jsme vyráželi 9.8. 2023 z Plzně v 7 ráno, trasu jsme měli naplánovanou přes Německo (okolo Mnichova, chvílemi přes dálnici, abychom Německo projeli co nejrychleji). 

První den jsme měli v plánu dojet na ubytko, které se nacházelo ve vesničce Finkenberg, krásný a útulný penzion, se snídaní v ceně. Přeci jen cesta i s přestávkami trvala 6 hodin, tak jsme byli rádi, že ten den již nemusíme sedět na motorce.

Druhý den mototripu – cesta na samotný Grossglockner

Další den našeho dobrodružství na motorce jsme měli naplánovaný výlet na Grossglockner – nejvyšší vrchol Rakouských Alp. Cestu jsme měli přes Krimmlerský průsmyk, kde jsme se zastavili na vyhlídce, která směřovala na Krimmlerský vodopád.

Cesta k Grossglockneru byla zážitkem sama o sobě – klikatá silnice se střídajícími se výhledy na malebnou přírodu.

První bod našeho výletu na grossglockner byla rozhledna Edelweißspitze – jedná se o nejvyšší vrchol a zároveň vyhlídkové místo na známé vysokohorské trase Grossglockner Hochalpenstrasse.

Druhý bod byla vyhlídka KAISER-FRANZ-JOSEFS-HÖHE. Cestou jsme si dali malou pauzu u nádherného jezírka s tyrkysovou vodou – Stauseeblick.

Na samotném vyhlídkovém místě je mnoho parkovišť, kde necháte zaparkovanou motorku/auto a kocháte se výhledy.  Z vyhlídkové terasy je nádherný výhled na nejvyšší vrchol Rakouska Großglockner a ledovec Pasterze.

Cesta na Grossglockner nás vyšla na 33 € za jednu motorku / na 1 den.

Cesta přes Krimmlerský průsmyk vyjde na 11,50 € na motorku / na 1 den.

Poslední den výletu

Poslední den našeho výletu byl plný balení a příprav na návrat domů, ale než jsme se rozloučili s úchvatným Rakouskem, udělali jsme si ještě jednu zastávku. Náš cíl byl výlet na uměle vytvořené jezero a přehradu u Zillertalu.

Na přehradu jsme vyjížděli jak jinak, než z ubytování, které se nacházelo ve Finkenbergu. Cesta tam trvala necelých 30 minut a pro vjezd do Zillertalu je nutné zaplatit mýtné (pro auta 8€ a motorky 5€). Po klikaté cestě se dostanete na parkoviště, kde svůj vůz, či motorku necháte a pak už půjdete po svých. 

U jezera je možnost výšlapu na Olpererhütte, nebo se jen projít okolo a sednout si na lavičky, nebo dřevěná lehátka a kochat se nádherným výhledem na Alpy a přehradu.

Poslední den výletu byl nádherný, ale vcelku náročný, jelikož jsme absolvovali cestu domů. Rakousko na motorce je opravdovým dobrodružstvím, plný nezapomenutelných zážitků a klikatých cest.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *