Free cookie consent management tool by TermsFeed

Dovolená v srdci Makarské Riviéry

Minulý rok jsme s přítelem vyrazili autem do srdce Chorvatska, Makarské Riviéry. Ubytovaní jsme byli v apartmánu “Sun Spalato Residence”, který se nachází necelý 1 km od moře. Chtěli jsme dovolenou, kde si napůl odpočineme, ale zároveň něco zažijeme, vzali jsme s sebou do auta elektrické koloběžky a vyrazili. Celou dovolenou jsme měli naplánovanou od A do Z.

Cesta a poplatky

Cesta z Plzně i s nějakou tou pauzou trvala přes 12 hodin, vyjížděli jsme po 2 hodině ráno a u ubytování jsme byli okolo 15 hodiny odpoledne. Jeli jsme přes Německo, pokračovali jsme přes Rakousko, Slovinsko a nakonec Chorvatsko až do Makarské. Ve všech zemích, kromě Německa je nutné mít dálniční známku, která se dá již jednoduše koupit online.

Ubytování v Sun Spalato Residence

Sun Spalato Residence nás oslnila už na první pohled. Moderní apartmány na kopci, s nádherným výhledem na moře a okolní krajinu. Pokoje byly prostorné, čisté a kuchyně vybavená vším potřebným pro týdenní pobyt na dovolené. A navíc pár kroků od obchodu s potravinami. Ubytování nabízí parkovací stání v garáži, což někteří určitě ocení. Apartmán jsme rezervovali přes Booking.

Prozkoumávání Chorvatska na elektrických koloběžkách

Že jsme si s sebou vzali elektrické koloběžky jsem již zmiňovala. Jezdili jsme na nich občas k moři, jelikož byl apartmán na kopci, tak nám dost usnadnily cestu a sílu zpět od moře na ubytování. Na koloběžkách jsme prozkoumali i promenádu Makarski a okolí a vzali si je na výlet kolem řeky Cetiny.

Výlety v okolí Makarské Riviéry

Jedním z našich výletů vedl k prameni řeky Cetiny, který vyvěrá z hlubokého krasového jezírka a je známý svou křišťálově čistou vodou, která je mimochodem hodně studená a malebnou okolní přírodou. Cesta autem z Makarské trvala cca hodinu a půl a dá se zaparkovat přímo na cestě kousek od pramene. My se prošli podél “oka” řeky Cetiny a užívali si krásnou přírodu, kde jsme se pak kolem projeli na koloběžkách. 

Další výlet, který nás čekal, byl na známou Biokovo skywalk, nádhernou vyhlídku a kostel. Do Biokovo je lepší v sezóně zarezervovat vstupenky online, jelikož většinou bývá park plný. Na osobu vyjde vstupenka cca 8 Eur. Do parku se pouští po hodině a ve skupině cca 20 aut. Doporučuji jít do parku brzy ráno na 6 hodinu, na východ slunce, nebo až na poslední vstup v 19 hodin, na západ slunce, večer jsme tam byli my. Všude v parku vedou úzké cesty, takže je dbát na to, abyste jeli se zvýšenou opatrností a u zajímavých bodů jsou vyhrazená parkoviště, kde se dá zaparkovat.

Závěr

Dovolená na Makarské riviéře byla naprosto úžasná. Přinesla nám nezapomenutelné zážitky a krásné vzpomínky, na které budeme dlouho vzpomínat. Chorvatsko nás okouzlilo již poněkolikáté a už teď se těšíme na jeho další návštěvu.

Dita Korelusová
Jsem holka žijící sportem a cestováním. Před rokem se můj dosavadní sen stal skutečností a já tak můžu, o všem co zbožňuji navrch i psát. ♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *